Dziewczyny, wiele z Was pyta się o mnie o wskazówki przy tworzeniu własnego podkładu mineralnego. Trochę już o tym pisałam, ale jest to rozsiane po różnych postach, dlatego stwierdziłam, że warto zrobić podsumowanie moich dotychczasowych doświadczeń i podlinkować co nieco do dziewczyn, które napisały o tym o wiele lepiej niż ja 🙂

 

Mówiąc szczerze dziwię się, że własnoręcznie robienie podkładu mineralnego nie jest w Polsce popularne. 

 

Daję sobie obciąć (no, może nie głowę, ale przynajmniej ze 2 palce), że większość firm produkujących minerały, jakie powstały ostatnio w Polsce, korzystają z półproduktów i przepisów oferowanych przez moją ukochaną kolorowka.com. Nigdy te podkłady nie będą jednak tak dobre, jak własny podkład mineralny indywidualnie dopasowany do właśnie Twojej skóry.

 podkład mineralny

Własny podkład mineralny jest o niebo tańszy niż oferowane w sklepach gotowce, a zawiera więcej składników pielęgnujących naszą cerę. Jak każda samoróbka, pozwala nam na unikalne dostosowanie składu do swoich oczekiwań. Co więcej, mamy możliwość dostosowania koloru i odcienia podkładu, aż będzie idealnie pasował do naszej karnacji.

 

Na podstawie moich dotychczasowych doświadczeń mogę stwierdzić, że najprościej jest wykonać podkład z gotowych baz podkładowych na kolorowka.com. Następne pod względem trudności jest zakupienie zestawu do samodzielnego stworzenia podkładu (czyste tlenki są nieco trudniejsze w obsłudze i łatwiej z nimi przesadzić niż bazami kolorystycznymi), a dla osób, które już mają pewne doświadczenie w tej dziedzinie i nie boją się eksperymentów, można polecić tworzenie i modyfikowanie własnych receptur.

 

Do poczytania na moim blogu polecam więc:

 

  1. Najprostszy sposób na własny podkład mineralny – o bazach kolorystycznych i bazie podkładowej
  2. Podkład mineralny z kolorowka.com + parę słów o doborze koloru – o podkładzie wykonanym z zestawu gotowego i dostosowaniu odcienia do swoich potrzeb
  3. Mój przepis na mocno kryjący podkład mineralny z kilkoma wskazówkami na temat doboru składników
  4. Recenzja mocno kryjącego podkładu z punktu 3. by Stri

 

Na innych blogach

 

  1. Puder mineralny krok po kroku z pięknymi zdjęciami
  2. Filmik Arsenic na temat tworzenia podkładu mineralnego 
  3. Arsenic o podkładzie na bazach kolorystycznych 
  4. Kuna Domowa o podkładzie z baz kolorowkowych
  5. Panna Pedantka o podkładzie z bazy

 

Cieszę się, że coraz więcej dziewczyn interesuje się własnoręcznym tworzeniem minerałków. To dość proste (prostsze niż kremy), a pozwala na osiągnięcie naprawdę super rezultatów.

 

Jeśli same stworzyłyście podkład mineralny i napisałyście o tym na blogu, wyrażam niniejszym pozwolenie na spamowanie w komentarzach 🙂

 

Miłego wieczoru,

ita

Dziękuję za komentarz!

 Jeśli masz problemy z cerą, zapisz się na newsletter - otrzymasz BEZPŁATNIE kompendium walki z trądzikiem.

Super! Za kilka minut otrzymasz maila z prośbą o potwierdzenie zapisu - wystarczy kliknąć w link aktywujący, a kompendium znajdzie się w drodze!